TÜRKÇE MATH EĞİTİMİ ile ilgili sıkça sorulan sorular

Ne işe yarar?

Türkçe MATH matematiksel becerilerin edinilmesinde devrede olan bilişsel becerileri geliştirmek ve desteklemek amacıyla oluşturulan bir PASS Bilişsele Müdahale programıdır. Okul öncesi, 1 ve 2. Sınıf düzeylerine uygun, müfredatı destekleyebilecek ders planlarının entegre edildiği bir yapıya sahiptir. Matematiksel öğrenme güçlüğüne dair belirtilerin gözlenebilir boyuta ulaşmadan da desteklenebilmesini sağlar. PASS bileşenleri düşünüldüğünde Planlama Yürütücü İşlevleri ve Eş Zamanlı Bilişsel Becerileri geliştirmeye yönelik oluşturulmuştur.

Kimler Türkçe MATH uygulayıcısı olabilir?

Pass Programları uygulayıcısı olacak kişilerin Üniversitelerin Özel Eğitim, Sınıf Öğretmenliği, Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık, Ergoterapi,Okul Öncesi Öğretmenliği, Çocuk Gelişimi, Psikoloji, Dil ve Konuşma Terapistliği, Eğitim Programları ve Öğretimi veya bu bölümlere ait ilk lisans eğitiminde 4. sınıfa geçmiş olması, Özel Eğitim, Dil ve Konuşma Terapistliği alanında yüksek lisans, doktora diplomasına sahip olması, Eğitim Fakültesi Mezunu olup Milli Eğitim Bakanlığı onaylı uzman öğretici sertifikasına sahip olması ya da Tıp Fakültesi' nin Psikiyatri bölümü mezunu ve/veya Tıp Fakültesi mezunu olup Aile Danışmanı ünvanına sahip olanlar eğitimlere katılabilir. Kayıt olmak için buraya tıklayınız. Bunun dışında www.turkceprep.com adresi üzerinden eğitim ve materyal alımı için başvuru yapılması yeterlidir.

Grup çalışmalarına uygun mudur?

Türkçe MATH modüllerinde yer alan etkinlikler öncelikle bireysel çalışmalarda kullanılmak üzere tasarlanmıştır. Ancak programın doğrudan grup uygulamasında kullanılmak için oluşturulan görevleri de bulunmaktadır. Bireysel çalışmalar için tasarlanan etkinlikler ise grup çalışmalarına rahatlıkla entegre edilebilecek pratikliktedir.

Hangi öğrenciler için uygundur?

Modüller öncelikle matematiksel öğrenme güçlükleri, diskalkuli tanısı ve/ya riski taşıyan öğrencilere yönelik oluşturulmuştur. Ancak bilişsel yapı özellikleri düşünüldüğünde matematiksel kavram eksikliği olan, işlem akıcılığını sağlayamayan, öz denetim, okuduğunu anlama, görsel bellek gibi alanlarda gelişim ihtiyacı olan, herhangi bir tanısı olmayan öğrencilerle çalışmaya da uygundur.

Nasıl uygulayıcı olunur?

Daha önce www.turkceprep.com adresinde bir profile sahip değilseniz öncelikle üyelik oluşturmanız gerekmektedir. Üyelik sırasında sizden istenen bilgilerin girişini yaptıktan sonra profilinizin site yöneticileri tarafından onaylanması gerekmektedir. Profiliniz onaylandıktan sonra ise, Eğitim Takvimi menüsünden katılmak istediğiniz eğitimi seçerek ilerleyebilirsiniz. Daha önce oluşturup onaylanan bir profiliniz olması durumunda, siteye üye girişi yaparak Eğitim Takvimi menüsüne geçerek aynı adımları izleyebilirsiniz. Detaylı bilgi almak için iletişim numaralarımıza başvurabilirsiniz. Pass Programları uygulayıcısı olacak kişilerin Üniversitelerin Özel Eğitim, Sınıf Öğretmenliği, Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık, Ergoterapi,Okul Öncesi Öğretmenliği, Çocuk Gelişimi, Psikoloji, Dil ve Konuşma Terapistliği, Eğitim Programları ve Öğretimi veya bu bölümlere ait ilk lisans eğitiminde 4. sınıfa geçmiş olması, Özel Eğitim, Dil ve Konuşma Terapistliği alanında yüksek lisans, doktora diplomasına sahip olması, Eğitim Fakültesi Mezunu olup Milli Eğitim Bakanlığı onaylı uzman öğretici sertifikasına sahip olması ya da Tıp Fakültesi' nin Psikiyatri bölümü mezunu ve/veya Tıp Fakültesi mezunu olup Aile Danışmanı ünvanına sahip olanlar eğitimlere katılabilir. Kayıt olmak için buraya tıklayınız. Bunun dışında www.turkceprep.com adresi üzerinden eğitim ve materyal alımı için başvuru yapılması yeterlidir.